Jóga

Jóga je pre mňa komplexná veda, ktorá nás učí ako mať zdravé telo, harmonickú myseľ a čo najviac otvorené vedomie v súlade s dušou. Používa presné postupy, systémy a návody ako sa do tohto stavu dopracovať. Študovala som Patanjaliho jóga sutry a absolvovala som inštruktorský kurz jogy v Indii v Rishikeshi. To malo na mňa veľký vplyv v ponímaní jogy ako takej. Ovmplyvnili a stále ma učia moji indický a aj slovenský učitelia, ktorý berú jogu už trošku hĺbkovejšie ako je ponímaná v Európskom merítku.

Špecializujem sa na klasicku Hatha jogu pre začiatočníkov a  mierne pokročilých.

Je vhodná pre všetkých, bez rozdielu veku, kondicie, či skúseností. Cvičíme hlavne pre radosť z objavovania svojho tela a vedomia.

Pri cvičení je pre mna základom pranajáma, čiže dychové techniky, praktizovanie asán v tom rozsahu, koho ako telíčko púšťa. Mojím obohatením na hodine jogy sú aj vibračné meditačné hudobné nástroje ako tibetské misy, zvonkohry, gongy a mnohé iné za učelom relaxácie a liečenia.

Taktiež používam vydymovanie a aromaterapiu na liečiace a čistiace účely.

Všetko to zmiešavam v mojom štýle na mojich hodinách. Každí človiečik, ktorí navštívi moju hodinu, je aj mojou inšpiráciou sa joge stále posúvať, za čo som všetkým nesmierne vďačná.

Hlboká vdaka.

Hodiny nájdete v rozpise hodín.

S láskou DobrOMila 🙂